Ahmet TOP
İlçe Özel İdare Müdürü
 
1971 yılında Gümüşova'nın Hacıkadirler Köyünde doğdu. İlkokulu Hacıkadirler Köyünde, ortaöğrenimini Düzce İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1989 yılında Cumaova Müftülüğünde memur olarak göreve başladı. 1999 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. 2001-2004 yılları arasında Gümüşova İlçesine bağlı Soğuksu Köyünde İmam-Hatip olarak görev yaptı. 2005 yılında Gümüşova Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürlüğüne V.H.K.İ. olarak naklen atandı. 2009 yılında İlçe Özel İdare Müdürlüğüne V.H.K.İ. olarak naklen tayin oldu. 30/07/2012 tarihinden itibaren de Gümüşova İlçe Özel İdare Müdürü olarak görevini yürütmekte olan Ahmet TOP, evli olup 3 çocuk babasıdır.
 
PERSONEL DURUMU :
1 Müdür, 1 Şef
 
İLÇE ÖZEL İDARE MÜDÜRLÜĞÜNÜN GÖREV VE TANIMI
İlçe Özel İdare Müdürlüğü ; 5302 Sayılı İl Özel İdare Kanunda belirtilen yetki ve görevlerinin yerine getirilmesi hususunda etkin,verimli ve süratli hizmet vermek amacıyla ilçelerde kurulmuş taşra teşkilatlarıdır.
 
GÖREVLERİ :
İlçe Özel İdare Müdürlüğünün görevleri ; İlçe Mülki İdare Amiri Kaymakam tarafından verilen sözlü ve yazılı emirleri yerine getirmek, 5302 Sayılı il Özel İdare Kanunun belirlemiş olduğu görev ve yetkiler doğrultusunda taşra teşkilatı olarak belirlenmiş görev ve hizmetleri yürütmek, bunlar ;
a) Yatırım Hizmetleri yapmak
b) Bayındırlık Hizmetleri yapmak
c) Spor ve kültürel hizmetleri yapmak
d) Eğitim alt yapı ve fiziki yapı hizmetleri yapma
e) Köy hizmetleri ile ilgili yatırım hizmetleri yapmak
f) Kanalizasyon, içme suyu ve sulama hizmetleri yapmak.
g) Köy kamu mallarının bakım onarım ve tadilat hizmetlerini yapmak
h) İlk Öğretim hizmetleri ile ilgili yatırım, transfer ve cari harcamalar yapmak ( Taşıma ,Yakacak, Okul binaları tamir ve bakım hizmetleri gibi)
i) Köy, kasaba ve mahalle muhtarlarının maaş ve ödeneklerini temin etmek ve ödemelerini yapmak.
j) İlçe Özel İdare ve Kaymakam Konutu ,tamir bakım, onarım gibi ihtiyaçları karşılamak.

 
 

 İLÇEMİZDEN GÖRÜNTÜLER